Satelitinis projektas

Įkvėptas pagrindinio projekto ir sudaiginęs naujų augaliukų, nutariau ant savo kompiuterio paleisti satelitinį projektą.
Pradžioje bandžiau filmuoti ant palangės. Naktį buvo per tamsu, dieną per šviesu. Kamera nesugebėjo prisitaikyti prie tiek skirtingų apšvietimo sąlygų.
Iš sulūžusio prožektoriaus pasidariau USB-LED apšvietimą. Sukonstravau kartoninę konstrukciją pakabinti kamerai ir apšvietimui. Pastačiau visa tai ant savo stalo. Esant atvirom užuolaidom, vėl gaudavo per daug šviesos. Pastačiau pusiau permatomą uždangą iš antistatinio maišelio. Jau geriau.
Po mėnesio atsinaujino kernelis, o su juo ir kameros draiveris. Ėmė paveiksluoti žaliai: 
Žalia palmė
Dar po mėnesio atradau eksperimentinį draiverį. Padėjo. bet viskas patapo kaip per rūką. Dar po kelių savaičių radau kaip pareguliuoti rūką. Bet tai tapo kančia - po kiekvieno perkrovimo, teko pasileisti testinę programėlę, kad pareguliuoti JPEG kokybę ir perleisti paveikslavimo programą.
Praėjus 4 projektėlio mėnesiams, nusprendžiau jį uždaryti. Gėlytės iškeliavo ant palangės. Tegu pasidžiaugia paskutiniais tiesioginės vasaros saulės spinduliais.
Comments